Enka Sut

Enka Sut

Hacı Yusuf Mescit Mahallesi Pazarcık Sokak No:1 (Adana Çevre Yolu Sedirler Çıkışı) 42030 Karatay / KONYA Karatay / Konya
Ücretsiz
Vitrin
Bugün 4 , Ocak ayında 16 ve toplamda 1508 ayrı kişi ziyaret etti.

Harita

Tanıtım Videosu

Tüm Yorumlar

0 firma favorilere ekledi
Puan 0 / 5 - 0 yorum

Enka Sut

Hacı Yusuf Mescit Mahallesi Pazarcık Sokak No:1 (Adana Çevre Yolu Sedirler Çıkışı) 42030 Karatay / KONYA

Enka Süt ürünlerinin hammaddesini oluşturan taze süt;

 

İç Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin sütlerinden ve yaklaşık 15.000’i aşkın müstahsilden akşam ve sabah ayrı ayrı olmak üzere günde iki kez toplanıp, veteriner hekimler tarafından gerekli kontrolleri yapılarak, geciktirilmeden toplama merkezlerine ulaştırılmaktadır. Çok kısa bir süre içerisinde +4 °C’ye soğutulan sütler, termos kasalı tankerlerle fabrikaya taşınmakta, sağımı takiben 24 saat içerisinde de ürünlere dönüştürülmektedir.

Üretiminde dünya teknolojisini kullanan Enka Süt,

 

bütün mamullerini yüksek hijyenik altyapıya sahip olan tesislerinde, H.A.C.C.P normlarına uygun olarak oluşturduğu temizlik ve dezenfeksiyon kuralları çerçevesinde çalışarak, sağlıklı ortamlarda el değmeden üretmekte ve üretimin her kritik noktasını olası tehlikelerin önlenmesi için kontrol altında tutmaktadır. Bugün hijyen kontrolü için fabrika içinde 250 ayrı noktadan numune alınarak mikrobiyolojik analizleri yapılmaktadır. Ürünler piyasaya sunulmadan önce bu ürünlerden birer numune alınarak hem mikrobiyolojik hem de kimyasal analizleri yapılıp son kontrolleri yapılarak piyasaya sevk edilmektedir. Ürün ambalajlarının da yine analizleri yapılarak yeterli kaliteye sahip olanları kullanılmaktadır.

Doğallık ilkesinden asla taviz verilmeyen Enka Süt ürünlerinde, gıda mühendisi ve süt teknologları tarafından süt alımdan başlayarak üretimin her aşaması denetlenmekte ve hiçbir katkı maddesi kullanılmamaktadır. Dolayısıyla Türk insanının özellikle aradığı taze, temiz ve kaliteli ürünleri, doğal lezzetiyle sunmaktadır.

Çalışma Saatleri

Hafta İçi
Cumartesi
Pazar

Etiketler

Yorum Yaz

Oyunuz *

Zorunlu alanlar *